Tao (7.x-3.0) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Prev
id: Sebelum

en: Last
id: Terakhir

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: First
id: Pertama

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Go to page @number
id: Ke halaman @number

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Main menu
id: Menu utama

en: @current of @max
id: @current dari @max

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Submitted by !username on !datetime
id: Ditulis oleh !username pada !datetime

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Tao is a base theme that is all about going with the flow. It takes care of key reset and utility tasks so that sub-themes can get on with their job.
id: Tao adalah tema dasar yang semuanya mengalir. Tao menangani kunci reset dan tugas yang berguna sehingga sub-tema dapat melakukan pekerjaannya sendiri.
