TARDIS (7.x-2.3) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Node types
de: Inhaltstypen

en: Address
de: Adresse

en: January
de: Januar

en: February
de: Februar

en: March
de: März

en: May
de: Mai

en: June
de: Juni

en: July
de: Juli

en: October
de: Oktober

en: December
de: Dezember

en: months
de: Monate

en: Languages
de: Sprachen

en: Block name
de: Blockname

en: Jan
de: Jan.

en: Feb
de: Febr.

en: Mar
de: März

en: Apr
de: Apr.

en: Jun
de: Juni

en: Jul
de: Juli

en: Aug
de: Aug.

en: Oct
de: Okt.

en: Nov
de: Nov.

en: Dec
de: Dez.

en: Date field
de: Datumsfeld

en: names
de: Namen

en: Page name
de: Seiten-Name

en: No link
de: Keine Verlinkung

en: Normal link
de: Normaler Link

en: Accordion
de: Akkordeon

en: View mode
de: Ansichtsmodus
