TARDIS (7.x-2.2) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Link
hi: कड़ी

en: Node types
hi: नोड प्रकार

en: Address
hi: पता

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: July
hi: जुलाई

en: August
hi: अगस्त

en: September
hi: सितम्बर

en: October
hi: अक्टूबर

en: November
hi: नवम्बर

en: December
hi: दिसम्बर

en: Languages
hi: भाषायें

en: Block name
hi: ब्लॉक का नाम

en: Jan
hi: जनवरी

en: Feb
hi: फ़रवरी

en: Mar
hi: मार्च

en: Apr
hi: अप्रैल

en: Jun
hi: जून

en: Jul
hi: जुलाई

en: Aug
hi: अगस्त

en: Sep
hi: सितंबर

en: Oct
hi: अक्टूबर

en: Nov
hi: नवंबर

en: Dec
hi: दिसम्बर

en: No link
hi: कोई लिंक नहीं

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
