Tarski (7.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Go to previous page
fa: رفتن به صفحه قبل

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: رفتن به صفحه والد

en: Go to next page
fa: رفتن به صفحه بعد

en: Help
fa: کمک

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Footer
fa: پاورقی

en: Forum
fa: تالار

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: by
fa: توسط

en: 1 comment | @count comments
fa[0]: ۱ نظر
fa[1]: @count نظر

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Post new comment
fa: ارسال نظر جدید

en: Warning message
fa: پیغام اخطار

en: sort ascending
fa: ترتیب صعودی

en: sort descending
fa: ترتیب نزولی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Secondary menu
fa: منوی دوم

en: Status message
fa: پیغام وضعیت
