Tarski (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Footer
fa: پاورقی

en: Forum
fa: انجمن

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: on
fa: در

en: by
fa: توسط

en: 1 comment | @count comments
fa[0]: 1 دیدگاه
fa[1]: @count دیدگاه

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Post new comment
fa: ارسال دیدگاه جدید

en: Warning message
fa: پیام هشدار

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: sort ascending
fa: صعودی

en: sort descending
fa: نزولی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: Footer first column
fa: اولین ستون پاورقی

en: Footer second column
fa: دومین ستون پاورقی

en: Footer third column
fa: سومین ستون پاورقی

en: Footer fourth column
fa: ژهارمین ستون پاورقی
