Tarski (7.x-1.0) - en to ku translation catalogue (27 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Go to previous page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی پێشوو

en: up
ku: سه‌روو

en: Go to parent page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی سەروو

en: Go to next page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی داهاتوو

en: Help
ku: یارمەتی

en: Last post
ku: دوا پەیام

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Forum
ku: مەکۆ

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: Topics
ku: بابەتەکان

en: Posts
ku: پەیامەکان

en: by
ku: له‌لایه‌ن

en: 1 comment | @count comments
ku[0]: 1 بۆچوون
ku[1]: @count بۆچوون

en: Error message
ku: هەڵەپەیام

en: Post new comment
ku: بۆچوونی نوێ بنووسه‌

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری

en: First sidebar
ku: لاپارچەی یەکەم

en: sort ascending
ku: بەرەوسەر ڕێکبخە

en: sort descending
ku: بەرەو خوار ڕێکبخە

en: Page top
ku: سەرەوی پەڕە

en: Page bottom
ku: خوارەوەی پەڕە

en: Secondary menu
ku: پێڕستی دووەمی

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش
