Tarski (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Pages
uk: Сторінки

en: Content
uk: Вміст

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: up
uk: вгору

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Last post
uk: Останній допис

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Forum
uk: Форум

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Topics
uk: Теми

en: Posts
uk: Дописи

en: on
uk: увімкнено

en: Content top
uk: Вміст зверху

en: by
uk: за авторством

en: 1 comment | @count comments
uk[0]: @count коментар
uk[1]: @count коментаря
uk[2]: @count коментарів

en: Content bottom
uk: Вміст знизу

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Post new comment
uk: Додати новий коментар

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Second sidebar
uk: Друга бічна панель

en: sort ascending
uk: впорядкувати за зростанням

en: sort descending
uk: впорядкувати за спаданням

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: <a href="@link" title="@title">more ›</a>
uk: <a href="@link" title="@title">ще ›</a>

en: Footer first column
uk: Перша колонка нижнього колонтитулу

en: Footer second column
uk: Друга колонка нижнього колонтитулу

en: Footer third column
uk: Третя колонка нижнього колонтитулу

en: Footer fourth column
uk: Четверта колонка нижнього колонтитулу
