Tarski (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: up
hi: ऊपर

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Footer
hi: पादलेख

en: Forum
hi: फोरम

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Content top
hi: विषय सूची - ऊपर

en: by
hi: द्बारा

en: 1 comment | @count comments
hi[0]: १ टिप्पणी
hi[1]: @count टिप्पणियाँ

en: Content bottom
hi: विषय सूची - नीचे

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Post new comment
hi: नये कमेन्ट दर्ज करें

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: sort ascending
hi: आरोही तरह

en: sort descending
hi: उतरते तरह

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Footer first column
hi: पाद लेख का प्रथम स्तंभ

en: Footer second column
hi: पाद लेख का दूसरा स्तंभ

en: Footer third column
hi: पाद लेख का तीसरा स्तंभ

en: Footer fourth column
hi: पाद लेख का चौथा स्तंभ
