Tarski (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: up
id: ke atas

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Last post
id: Kiriman terakhir

en: Footer
id: Catatan kaki

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Topics
id: Topik-topik

en: Posts
id: Pos

en: by
id: oleh

en: 1 comment | @count comments
id[0]: 1 komentar
id[1]: @count komentar

en: Content bottom
id: konten bawah

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Post new comment
id: Kirim komentar

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: sort ascending
id: urutkan biasa

en: sort descending
id: urutkan terbalik

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Submitted by !username on !datetime
id: Ditulis oleh !username pada !datetime

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Status message
id: Pesan status

en: Footer first column
id: Footer kolom pertama

en: Footer second column
id: Footer kolom kedua

en: Footer third column
id: Footer kolom ketiga

en: Footer fourth column
id: Footer kolom keempat
