Tarski (7.x-1.4) - en to is translation catalogue (28 entries)

en: Home
is: Heim

en: Pages
is: Síður

en: Content
is: Innihald

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: up
is: upp

en: Go to parent page
is: Far til omanfyri liggjandi síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Last post
is: Seinasti postur

en: Footer
is: Síðufótur

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Topics
is: Evni

en: Posts
is: Postar

en: by
is: av

en: 1 comment | @count comments
is[0]: 1 viðmerking
is[1]: @count viðmerkingar

en: Error message
is: Feilboð

en: Post new comment
is: Ger viðmerking

en: Warning message
is: Ávaringarboð

en: First sidebar
is: Fyrsti síðubjálki

en: sort ascending
is: raða hækkandi

en: sort descending
is: raða lækkandi

en: Submitted by !username on !datetime
is: Latið inn hevur !username hin !datetime

en: Status message
is: Støðuboð

en: Footer first column
is: Fyrsti teigur í síðufóti

en: Footer second column
is: Annar teigur í síðufóti

en: Footer third column
is: Triði teigur í síðufóti

en: Footer fourth column
is: Fjórði teigur í síðufóti
