Tarski (7.x-1.5) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: up
it: su

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Footer
it: Piè di pagina

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: on
it: il

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: by
it: da

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Post new comment
it: Invia nuovo commento

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: sort ascending
it: ordinamento crescente

en: sort descending
it: ordinamento decrescente

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Footer first column
it: Piè pagina - Prima colonna

en: Footer second column
it: Piè pagina - Seconda colonna

en: Footer third column
it: Piè pagina - Terza colonna

en: Footer fourth column
it: Piè pagina - Quarta colonna

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
