Tarski (7.x-1.5) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Pages
ru: Страницы

en: Content
ru: Содержимое

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: up
ru: Вверх

en: Go to parent page
ru: На родительскую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Help
ru: Справка

en: Last post
ru: Последняя публикация

en: Footer
ru: Подвал

en: Forum
ru: Форум

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Topics
ru: Темы

en: Posts
ru: Сообщения

en: on
ru: вкл

en: Content top
ru: Над контентом

en: by
ru: автор

en: 1 comment | @count comments
ru[0]: @count комментарий
ru[1]: @count комментария
ru[2]: @count[2] комментариев

en: Content bottom
ru: Нижний контент

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Post new comment
ru: Отправить комментарий

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: First sidebar
ru: Первая боковая панель

en: Second sidebar
ru: Вторая боковая панель

en: sort ascending
ru: сортировать по возрастанию

en: sort descending
ru: сортировать по убыванию

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Sidebar first
ru: Первая боковая панель

en: Submitted by !username on !datetime
ru: Опубликовано !datetime пользователем !username

en: Secondary menu
ru: Дополнительное меню

en: Status message
ru: Статус

en: <a href="@link" title="@title">more ›</a>
ru: <a href="@link" title="@title">больше ›</a>

en: Footer first column
ru: Подвал первая колонка

en: Footer second column
ru: Подвал вторая колонка

en: Footer third column
ru: Подвал третья колонка

en: Footer fourth column
ru: Подвал четвертая колонка

en: more ›
ru: больше ›

en: Sidebar second
ru: Вторая боковая панель
