Tarski (7.x-1.6) - en to hu translation catalogue (42 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Pages
hu: Oldalak

en: Content
hu: Tartalom

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: up
hu: fel

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Help
hu: Súgó

en: Last post
hu: Utolsó bejegyzés

en: Footer
hu: Lábléc

en: Forum
hu: Fórum

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Topics
hu: Fórumtémák

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: on
hu: be

en: Content top
hu: Tartalom teteje

en: by
hu: -

en: 1 comment | @count comments
hu[0]: 1 hozzászólás
hu[1]: @count hozzászólás

en: Content bottom
hu: Tartalom alja

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Post new comment
hu: Új hozzászólás beküldése

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: sort ascending
hu: növekvő sorrend

en: sort descending
hu: csökkenő sorrend

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Submitted by !username on !datetime
hu: Beküldte !username – !datetime

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: <a href="@link" title="@title">more ›</a>
hu: <a href="@link" title="@title">tovább ›</a>

en: Footer first column
hu: Lábléc első oszlopa

en: Footer second column
hu: Lábléc második oszlopa

en: Footer third column
hu: Lábléc harmadik oszlopa

en: Footer fourth column
hu: Lábléc negyedik oszlopa

en: more ›
hu: tovább ›

en: Information about copyright holder of the website - will show up at the bottom of the page
hu: Információ a webhely jogtulajdonosáról. A lap alján fog megjelenni.

en: Tarski theme.
hu: Tarski smink.

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv
