Tarski (7.x-1.6) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Home
pt: Início

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: up
pt: acima

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Last post
pt: Último post

en: Footer
pt: Rodapé

en: Forum
pt: Fórum

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Topics
pt: Tópicos

en: on
pt: em

en: Content top
pt: Topo do conteúdo

en: by
pt: escrito por

en: 1 comment | @count comments
pt[0]: 1 comentário
pt[1]: @count comentários

en: Content bottom
pt: Base do Conteúdo

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Post new comment
pt: Comentar

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Second sidebar
pt: Segunda barra lateral

en: sort ascending
pt: ordem crescente

en: sort descending
pt: ordem decrescente

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Enviado por !username em !datetime

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: <a href="@link" title="@title">more ›</a>
pt: <a href="@link" title="@title">mais ›</a>

en: Footer first column
pt: Primeira coluna do rodapé

en: Footer second column
pt: Segunda coluna do rodapé

en: Footer third column
pt: Terceira coluna do rodapé

en: Footer fourth column
pt: Quarta coluna do rodapé

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral
