Tarski (7.x-1.7) - en to pl translation catalogue (39 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Pages
pl: Strony

en: Content
pl: Zawartość

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: up
pl: w górę

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Footer
pl: Stopka

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Topics
pl: Tematy

en: Posts
pl: Wpisy

en: on
pl: na

en: Content top
pl: Nad zawartością

en: by
pl: dodany przez

en: 1 comment | @count comments
pl[0]: 1 komentarz
pl[1]: @count komentarze
pl[2]: @count komentarzy

en: Content bottom
pl: Pod zawartością

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Post new comment
pl: Dodaj nowy komentarz

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Second sidebar
pl: Drugi pasek boczny

en: sort ascending
pl: sortuj rosnąco

en: sort descending
pl: sortuj malejąco

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Submitted by !username on !datetime
pl: Wysłane przez !username w !datetime

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Status message
pl: Komunikat

en: Footer first column
pl: Pierwsza kolumna stopki

en: Footer second column
pl: Druga kolumna stopki

en: Footer third column
pl: Trzecia kolumna stopki

en: Footer fourth column
pl: Czwarta kolumna stopki

en: more ›
pl: więcej  ›

en: Information about copyright holder of the website - will show up at the bottom of the page
pl: Informacje na temat właściciela praw autorskich tego serwisu - będą wyświetlane na dole każdej strony.

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna
