Tarski (7.x-1.7) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Pages
th: หน้า

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: up
th: ขึ้น

en: Go to parent page
th: ไปหน้าแม่

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Last post
th: กระทู้ล่าสุด

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: Topics
th: หัวเรื่อง

en: Posts
th: ตั้งกระทู้

en: by
th: โดย

en: 1 comment | @count comments
th[0]: 1 ความคิดเห็น
th[1]: @count ความคิดเห็น

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Post new comment
th: แสดงความคิดเห็น

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: First sidebar
th: แถบด้านข้างแถบแรก

en: sort ascending
th: เรียงจากน้อยไปมาก

en: sort descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก

en: Submitted by !username on !datetime
th: เขียนโดย !username เมื่อ !datetime

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Sidebar second
th: แถบข้างที่สอง
