Tarski (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Content
tr: İçerik

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Content top
tr: Önce içerik

en: by
tr: yazan

en: 1 comment | @count comments
tr[0]: 1 yorum
tr[1]: @count yorum

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Post new comment
tr: Yeni yorum gönder

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: sort ascending
tr: artan sırada

en: sort descending
tr: azalan sırada

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Submitted by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: <a href="@link" title="@title">more ›</a>
tr: <a href="@link" title="@title">devamı ›</a>

en: Footer first column
tr: Altbilgi birinci sütun

en: Footer second column
tr: Altbilgi ikinci sütun

en: Footer third column
tr: Altbilgi üçüncü sütun

en: Footer fourth column
tr: Altbilgi dördüncü sütun
