Task (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (28 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Assigned
hu: Felelős

en: Task
hu: Feladat

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Completed
hu: Teljesítve

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Complete
hu: Kész

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: @type %title has been deleted.
hu: %title @type törlése megtörtént.

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: The date the node was most recently updated.
hu: A tartalom utolsó módosításának dátuma.
