Task (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Task
id: Perintah

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Completed
id: Selesai

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Complete
id: Selesai

en: Tasks
id: Tugas

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Create @name
id: Kirim @name

en: @type %title has been deleted.
id: @type %title sudah dihapus.

en: The date the node was posted.
id: Tanggal node yang dikirim.

en: Edit URL
id: Sunting URL

en: Date changed
id: Tanggal diubah

en: The date the node was most recently updated.
id: Tanggal node sudah dimutakhirkan terkini.
