Task (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Date created
oc: Data de creacion

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Tasks
oc: Prètzfaits

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Create @name
oc: Crear @name

en: @type %title has been deleted.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat suprimit.

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: The date the node was posted.
oc: La data a la quala lo nosèl es estat postat.

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: The date the node was most recently updated.
oc: La data a la quala lo nosèl a été lo mai récemment mis à jour.
