Task (7.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Assigned
da: Tildelt

en: Task
da: Opgave

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Completed
da: Gennemført

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Complete
da: Komplet

en: Tasks
da: Opgaver

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Create @name
da: Opret @name

en: @type %title has been deleted.
da: @type %title slettet.

en: Delete link
da: Slet-link

en: Edit link
da: Redigér-link

en: The date the node was posted.
da: Indholdselementets oprettelsesdato.

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Date changed
da: Dato ændret

en: The date the node was most recently updated.
da: Datoen hvor indholdselementet senest blev opdateret.
