Task (7.x-1.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (28 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Author
hr: Autor

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: view
hr: prikaz

en: Edit
hr: Uredi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Tasks
hr: Zadaće

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: @type %title has been deleted.
hr: @type %title je uklonjen.

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: The date the node was posted.
hr: Nadnevak stvaranja unosa.

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: The date the node was most recently updated.
hr: Nadnevak posljednjeg osvježenja unosa.
