Task (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Task
ja: タスク

en: Date created
ja: 作成日時

en: Completed
ja: 完了

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: Complete
ja: 完了

en: Tasks
ja: タスク

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Create @name
ja: @nameの作成

en: @type %title has been deleted.
ja: @type %title が削除されました。

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: The date the node was posted.
ja: ノードが投稿された日付。

en: Edit URL
ja: URLの編集

en: Date changed
ja: 更新日付

en: The date the node was most recently updated.
ja: ノードの最終更新日付。
