Task (7.x-1.0-alpha2) - en to kn translation catalogue (21 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: View
kn: ನೋಡು

en: Assigned
kn: ನಿಯೋಜಿಸಲಾದ

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Tasks
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ
