Task (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Assigned
nl: Toegewezen aan

en: Task
nl: Taak

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Completed
nl: Voltooid

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Complete
nl: Voltooid

en: Tasks
nl: Taken

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Create @name
nl: @name aanmaken

en: @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: The date the node was posted.
nl: De datum waarop de node is ingezonden.

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: The date the node was most recently updated.
nl: De datum waarop de node voor het laatst is bijgewerkt.
