Task (7.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Author
pl: Autor

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: view
pl: przeglądaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: Assigned
pl: Przydzielone

en: Task
pl: Zadanie

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Completed
pl: Zakończone

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: Complete
pl: Zakończone

en: Tasks
pl: Zadania

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: @type %title has been deleted.
pl: Usunięto wpis %title (@type).

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: The date the node was posted.
pl: Data dodania węzła.

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: The date the node was most recently updated.
pl: Data kiedy wpis był ostatnio edytowany.

en: Administer task types
pl: Administracja typy zadań

en: Allows users to configure task types and their fields.
pl: Umozliwia użytkownikom konfigurowanie typów zadań i ich pól.

en: The human-readable name of this task type.
pl: Nazwa czytelna dla człowieka odnosząca się do tego typu zadania.

en: A unique machine-readable name for this task type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna sczytywana przez urządzenie nazwa dla zadania tego typu. Musi ona zawierać wyłącznie małe litery, cyfry oraz podkreślenia.

en: Description about the task type.
pl: Opis typu zadania.

en: Delete task type
pl: Usuń typ zadania
