Task (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Predefinido

en: View
pt: Mostrar

en: Task
pt: Tarefa

en: Date created
pt: Data de criação

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title eliminado.

en: Tasks
pt: Tarefas

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Create @name
pt: Criar @name

en: Delete link
pt: Eliminar ligação

en: Edit link
pt: Editar ligação

en: The date the node was posted.
pt: A data em que o nó foi publicado.

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: Date changed
pt: Data da alteração

en: The date the node was most recently updated.
pt: A data em que o nó foi recentemente atualizado.
