Task (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Date created
it: Data di creazione

en: Completed
it: Completato

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Complete
it: Completo

en: Tasks
it: Operazioni

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Create @name
it: Crea @name

en: @type %title has been deleted.
it: @type %title è stato eliminato.

en: Edit link
it: Link modifica

en: The date the node was posted.
it: La data in cui il nodo è stato inserito.

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: Date changed
it: Data cambiata

en: The date the node was most recently updated.
it: La data più recente nella quale il nodo è stato aggiornato.
