Task (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Assigned
uk: Призначено

en: Task
uk: Завдання

en: Date created
uk: Дата створення

en: Completed
uk: Завершено

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: Complete
uk: Завершене

en: Tasks
uk: Завдання

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Create @name
uk: @name: створити

en: @type %title has been deleted.
uk: @type %title було видалено.

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: The date the node was posted.
uk: Дата створення матеріалу.

en: Edit URL
uk: URL редагування

en: Date changed
uk: Дата зміни

en: The date the node was most recently updated.
uk: Дата, коли матеріал було востаннє оновлено.

en: Create task
uk: Створити завдання

en: Provide a simple link to delete the task.
uk: Пряме посилання на видалення завдання.
