Taskbar (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Item
fa: آیتم

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Block settings
fa: تنظیمات بلوک

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Region
fa: ناحیه

en: Display
fa: نمایش

en: Add item
fa: افزودن آیتم

en: <none>
fa: <هیچ>

en: Block
fa: بلوک

en: Item description
fa: توضیحات آیتم

en: configure
fa: پیکربندی

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: 1 year
fa: یک سال

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Tools
fa: ابزارها

en: Source
fa: منبع

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Activity
fa: فعالیت

en: Style
fa: سبک

en: revert
fa: بازگشت

en: Role specific visibility settings
fa: تنظیمات نمایش بر اساس نقش

en: The block configuration has been saved.
fa: پیکربندی بلوک ذخیره شد.

en: 1 week
fa: ۱ هفته

en: export
fa: صدور

en: 2 weeks
fa: 2 هفته

en: Custom text
fa: متن سفارشی

en: Example modules
fa: ماژول‌های نمونه
