Taskbar (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Item
hi: वस्तु

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Block settings
hi: ब्लॉक सेटिंग

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Add item
hi: मद जोडें

en: <none>
hi: <कोई नहीं>

en: Block
hi: ब्लॉक

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Items
hi: वस्तुएं

en: 3 months
hi: 3 महीने

en: 6 months
hi: 6 महीने

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Tools
hi: उपकरण

en: Source
hi: स्रोत

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Activity
hi: गतिविधि

en: Style
hi: अंदाज

en: revert
hi: वापिस लाएँ

en: Role specific visibility settings
hi: भूमिका निर्दिष्ट दृश्यता स्थापनायें

en: The block configuration has been saved.
hi: ब्लॉक के विन्यास को सुरक्षित कर लिया गया है।

en: 1 week
hi: १ सप्ताह
