Taskbar (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Item
it: Elemento

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Block settings
it: Impostazioni del blocco

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Region
it: Regione

en: Display
it: Visualizzazione

en: Add item
it: Aggiungi voce

en: <none>
it: -nessuno-

en: Block
it: Blocco

en: configure
it: configura

en: Items
it: Elementi

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Tools
it: Strumenti

en: Source
it: Sorgente

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Activity
it: Attività

en: Style
it: Stile

en: revert
it: ripristina

en: Role specific visibility settings
it: Impostazioni specifiche di visibilità per ruolo

en: The block configuration has been saved.
it: La configurazione del blocco è stata salvata.

en: export
it: esporta

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Link settings
it: Impostazioni link

en: Views settings
it: Impostazioni viste
