Taskbar (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Block settings
nl: Blokinstellingen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Region
nl: Gebied

en: Display
nl: Weergeven

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: <none>
nl: -geen-

en: Block
nl: Blok

en: configure
nl: instellen

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Source
nl: Bron

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Activity
nl: Activiteit

en: Style
nl: Stijl

en: revert
nl: terugzetten

en: Migrate
nl: Migreren

en: 1 month
nl: 1 maand

en: Role specific visibility settings
nl: Rol-specifieke zichtbaarheidsinstellingen

en: The block configuration has been saved.
nl: De blokinstellingen zijn opgeslagen.

en: Save item
nl: Sla item op

en: export
nl: exporteer

en: 2 weeks
nl: 2 weken

en: Frontpage
nl: Voorpagina

en: Custom text
nl: Aangepaste tekst

en: Link settings
nl: Linkinstellingen

en: Views settings
nl: Instellingen voor overzichten

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
nl: Welke tekst moet er aan de gebruiker getoond worden?

en: Example modules
nl: Voorbeeldmodules

en: Activity settings
nl: Activiteitsinstellingen
