Taskbar (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Block settings
pt: Definições do bloco

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Region
pt: Região

en: Display
pt: Mostrar

en: Add item
pt: Adicionar item

en: <none>
pt: [nenhum]

en: Item title
pt: Título do item

en: Item description
pt: Descrição do item

en: configure
pt: configurar

en: Items
pt: Itens

en: 3 months
pt: 3 meses

en: 6 months
pt: 6 meses

en: 1 year
pt: 1 ano

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Source
pt: Fonte

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Activity
pt: Atividade

en: Style
pt: Estilo

en: revert
pt: reverter

en: Migrate
pt: Migrar

en: 1 month
pt: 1 mês

en: Role specific visibility settings
pt: Definições de visibilidade específicas do grupo de utilizadores

en: The block configuration has been saved.
pt: A configuração do bloco foi guardada.

en: 1 week
pt: 1 semana

en: Item name
pt: Nome do item

en: Save item
pt: Guardar produto

en: export
pt: exportar

en: 2 weeks
pt: 2 semanas

en: Frontpage
pt: Página inicial

en: Custom text
pt: Texto personalizado

en: Link settings
pt: Configurações de ligação

en: Views settings
pt: Configurações das views
