Taskbar (7.x-1.3) - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Item
pl: Element

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Block settings
pl: Ustawienia bloków

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Add item
pl: Dodaj element

en: <none>
pl: &lt;brak&gt;

en: Block
pl: Blok

en: Item description
pl: Opis elementu

en: configure
pl: konfiguruj

en: Items
pl: Elementy

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Style
pl: Styl

en: revert
pl: przywróć

en: Migrate
pl: Migracja

en: Role specific visibility settings
pl: Ustawienia widoczności w zależności od roli

en: The block configuration has been saved.
pl: Konfiguracja bloku została zapisana.

en: Item name
pl: Nazwa przedmiotu

en: export
pl: eksportuj

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Custom text
pl: Własny tekst

en: Link settings
pl: Ustawienia odnośnika

en: Views settings
pl: Ustawienia widoków

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
pl: TODO Dodać opis wyświetlany w UI.

en: Example modules
pl: Przykładowe moduły
