Taskbar (7.x-1.3) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Item
ru: Элемент

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Disabled
ru: Отключено

en: Block settings
ru: Настройки блока

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Region
ru: Область

en: Display
ru: Отображение

en: Add item
ru: Добавить пункт

en: <none>
ru: <нет>

en: Block
ru: Блок

en: Item title
ru: Заголовок элемента

en: configure
ru: настроить

en: Items
ru: Элементы

en: Provider
ru: Поставщик

en: Tools
ru: Инструменты

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Refresh rate
ru: Автообновление

en: Style
ru: Стиль

en: revert
ru: вернуть

en: Migrate
ru: Миграция

en: Role specific visibility settings
ru: Настройки видимости для ролей

en: The block configuration has been saved.
ru: Настройки блока сохранены.

en: Item name
ru: Название пункта

en: export
ru: экспорт

en: Frontpage
ru: Главная страница

en: Custom text
ru: Пользовательский текст

en: Link settings
ru: Настройки ссылки

en: Views settings
ru: Настройки представлений

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
ru: Надо сделать: добавить сюда строку описания.

en: Example modules
ru: Пример модулей
