Taskbar (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Item
tr: Öğe

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Block settings
tr: Blok ayarları

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Region
tr: Bölge

en: Display
tr: Gösterim

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Block
tr: Blok

en: configure
tr: yapılandır

en: Items
tr: Öğeler

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Tools
tr: Araçlar

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: revert
tr: geri al

en: Migrate
tr: Taşı

en: Role specific visibility settings
tr: Role özel görünürlük ayarları

en: The block configuration has been saved.
tr: Blok yapılandırması kaydedildi.

en: export
tr: dışarı ver

en: Frontpage
tr: Ana sayfa

en: Custom text
tr: Özel metin

en: Link settings
tr: Bağlantı ayarları

en: Views settings
tr: Görünüm ayarları

en: If enabled, previously selected taskbar item will be inactive and have its extra content hidden, when another taskbar item is selected. If disabled, all drop-down items will be shown and stacked on top of each other.
tr: Etkinleştirilmişse, bir görev çubuğu öğesi seçildiğinde daha önce seçili görev çubuğu öğesi devre dışı olacak ve ona ait ek içerik görünmeyecektir. Devre dışı bırakılırsa, tüm açılır öğeler gösterilecek ve birbirlerinin üzerine istiflenecektir.
