Taskbar (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Item
id: Barang

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Block settings
id: Pengaturan blok

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Region
id: Wilayah

en: Display
id: Tampilan

en: Add item
id: Tambah pokok menu

en: <none>
id: <nihil>

en: Block
id: Blok

en: configure
id: konfigurasi

en: Items
id: Item

en: Provider
id: Penyedia

en: Tools
id: Alat

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Style
id: Gaya

en: revert
id: kembalikan

en: Migrate
id: Migrasi

en: Role specific visibility settings
id: Pengaturan penampilan menurut Peranan

en: The block configuration has been saved.
id: Konfigurasi blok sudah disimpan.

en: Frontpage
id: Laman depan

en: Custom text
id: Teks gubahan

en: Link settings
id: Pengaturan tautan

en: Views settings
id: Pengaturan Views
