Taskbar (7.x-1.4) - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Item
uk: Елемент

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Block settings
uk: Налаштування блоку

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Region
uk: Область

en: Display
uk: Показ

en: Add item
uk: Додати елемент

en: <none>
uk: <нічого>

en: Block
uk: Блок

en: Item title
uk: Заголовок елемента

en: configure
uk: налаштувати

en: Items
uk: Елементи

en: Provider
uk: Постачальник

en: Tools
uk: Інструменти

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Refresh rate
uk: Частота оновлення

en: Style
uk: Стиль

en: revert
uk: відновити

en: Migrate
uk: Міграція

en: Role specific visibility settings
uk: Налаштування видимості для ролей

en: The block configuration has been saved.
uk: Конфігурацію блоку було успішно збережено.

en: Item name
uk: Назва пункту

en: export
uk: експорт

en: Frontpage
uk: Головна сторінка

en: Custom text
uk: Власний текст

en: Link settings
uk: Налаштування посилання

en: Views settings
uk: Налаштування модуля Види

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
uk: ЗРОБИТИ: Додати опис для показу в інтерфейсі.

en: Example modules
uk: Модулі-приклади

en: Item text
uk: Пункт текст
