Taskbar (7.x-1.4) - en to ur translation catalogue (23 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Item
ur: شے

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Block settings
ur: بلاک کی ترتیبات

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Region
ur: علاقہ

en: Block
ur: بلاک

en: configure
ur: ترتیب دیں

en: Items
ur: سرخیاں

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Role specific visibility settings
ur: رولزکی مخصوص نمائشی ترتیبات

en: The block configuration has been saved.
ur: بلاک کی ترتیبات محفوظ کر لی گئی ہیں۔
