Taxonomy Access Control (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Category
fa: دسته بندی

en: edit
fa: ویرایش

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Delete all
fa: حذف همه

en: Role
fa: نقش

en: Allow
fa: اجازه دادن

en: Ignore
fa: چشم پوشی

en: Deny
fa: رد کردن

en: Access control for user roles based on taxonomy categories.
fa: فهرست کنترل دسترسی‌ها برای نقش‌ها براساس طبقه‌بندی سایت

en: Autocomplete taxonomy
fa: تکمیل خودکار طبقه‌بندی

en: New
fa: جدید

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: disable
fa: غیرفعال کردن
