Taxonomy Access Control (7.x-1.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (15 entries)

en: enable
kn: ಶಕ್ತ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Allow
kn: ಅನುಮತಿಸಿ

en: Ignore
kn: ಉಪೇಕ್ಷಿಸು

en: Deny
kn: ನಿರ್ಭಂದಿಸಿ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: disable
kn: ಅಶಕ್ತ
