Taxonomy Access Control (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (21 entries)

en: enable
pl: włącz

en: Delete
pl: Usuń

en: Cancel
pl: Anuluj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Category
pl: Kategoria

en: edit
pl: edytuj

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Delete all
pl: Usuń wszystko

en: Role
pl: Rola

en: Allow
pl: Zezwól

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Deny
pl: Odrzuć

en: The Taxonomy Access Control module allows users to specify how each category can be used by various roles.
pl: Moduł dostępu do taksonomii pozwala użytkownikom zadecydować jak każda kategoria może być używana przez różne role.

en: Autocomplete taxonomy
pl: Autouzupełnianie taksonomii

en: New
pl: Nowy

en: !name field is required.
pl: Pole !name jest wymagane.

en: disable
pl: wyłącz

en: Delete selected
pl: Usuń zaznaczone

en: On this page
pl: Na tej stronie
