Taxonomy Access Control (7.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Category
uk: Категорія

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Delete all
uk: Видалити все

en: Role
uk: Роль

en: Allow
uk: Дозволити

en: Ignore
uk: Нехтувати

en: Deny
uk: Заборонити

en: The Taxonomy Access Control module allows users to specify how each category can be used by various roles.
uk: Модуль Taxonomy Access дозволяє визначити, наскільки кожна категорія матеріалів може бути використана в різних  користувацьких ролях.

en: Access control for user roles based on taxonomy categories.
uk: Контроль доступу користувацьких ролей до категорій таксономії.

en: Autocomplete taxonomy
uk: Автодоповнення таксономії

en: New
uk: Нові

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Delete selected
uk: Видалити вибране

en: Save all
uk: Зберегти все

en: Taxonomy-based access control for content
uk: Контроль доступу до вмісту на основі таксономії

en: View Tag
uk: Переглянути теґ
