Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Configure
bn: কনফিগার
