Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to bo translation catalogue (19 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Add term
bo: བྱེ་བྲག་གི་མིང་སྣོན་པ

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Term
bo: ཐ་སྙད

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Autocomplete taxonomy
bo: རང་འགྲུབ་ཀྱི་རིགས་དབྱེ

en: !name field is required.
bo: གནས་ཁོངས་!name་དགོས་ངེས་ཡིན་པ།

en: Add vocabulary
bo: སྤྱི་མིང་སྣོན་པ
