Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (23 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Add term
ca: Afegeix un terme

en: Configure
ca: Configura

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Delete all
ca: Suprimeix-ho tot

en: Role
ca: Rol

en: Allow
ca: Admet

en: Ignore
ca: Ignora

en: Deny
ca: Denega

en: Autocomplete taxonomy
ca: Taxonomia autocomplerta

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Add vocabulary
ca: Afegeix un vocabulari
