Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Add term
cy: Ychwanegu term

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Delete all
cy: Dileu i gyd

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Allow
cy: Caniatau

en: Deny
cy: Gwrthod

en: Autocomplete taxonomy
cy: Tacsonomeg wedi ei gwblhau yn awtomatig

en: !name field is required.
cy: Mae maes !name yn ofynnol.

en: Add vocabulary
cy: Ychwanegu geirfa
