Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (23 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Add term
fi: Lisää termi

en: Configure
fi: Määrittele

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Term
fi: Termi

en: Delete all
fi: Poista kaikki

en: Role
fi: Rooli

en: Allow
fi: Sallittu

en: Ignore
fi: Ohita

en: Deny
fi: Estetty

en: Autocomplete taxonomy
fi: Luokittelun automaattitäydennys

en: !name field is required.
fi: !name-kenttä on pakollinen.

en: Add vocabulary
fi: Lisää sanasto
