Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: Configure
hu: Beállít

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Term
hu: Kifejezés

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: Role
hu: Szerepkör

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Ignore
hu: Mellőz

en: Deny
hu: Tiltott

en: Autocomplete taxonomy
hu: Taxonómia kifejezések automatikus kiegészítése

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Add vocabulary
hu: Szótár hozzáadása

en: Delete selected
hu: Kiválasztott törlése

en: Save all
hu: Összes mentése

en: Explanation of fields
hu: Mezők leírása

en: On this page
hu: Ezen az oldalon

en: Grant types
hu: Engedélytípusok

en: Good to know
hu: Jó tudni

en: Important notes
hu: Fontos megjegyzések
